طرح های بهبود و توسعه

هنر صنعت فرش یکی از مهمترین شاخه های هنری با بهره گیری از دانش فنی و صنعتی است که به عنوان برند ملی کشورمان در سطح بین الملی شناخته می شود. حوزه تولید و تجارت خراسان نیز یکی از مراکز با سابقه در زمینه فرش دستباف است که متاسفانه در حال حاضر جایگاه قبلی خود را از دست داده و در شرایط نا مناسبی به لحاظ کیفی قرار گرفته است.
گروه کارخانجات مقصود با هدف ارتقاء سطح کیفی فرش خراسان و سوق دادن این هنر به سمت جایگاه اصلی خود وارد عرصه تولید فرش شده تا با عنایت به پروردگار متعال و پشتکار مجموعه مقصود به این مهم دست پیدا کند.

طرح بهبود و توسعه فالیت های شرکت فرش

راه اندازی تولید محصول جدید

با توجه به اینکه از زمان شروع به کار شرکت نقش مقصود شرق تاکنون در چند مرحله تغییر تولیدات، به نتیجه مطلوبی دست نیافته می بایست با بررسی بهتر بازار هدف و دقت بیشتر در نوع تولیدات و همچنین در نظر گرفتن اهداف والای مجموعه تغییراتی اساسی در تولیدات داده شود.
تولیدات شرکت فرش می بایست تولید فرش هایی با طرح های مدرن و خاص با الهام از موتیف ها و نقش مایه های اصیل و بعضا الگو برداری از نمونه های موزه ای می تواند بهترین ایده برای تولید به شکل مترکز باشد. تولید این گروه از فرش ها می بایست در نهایت کیفیت( استفاده از نخ دستریس، رنگرزی گیاهی، تا بافی و …) و با دقت بالا در طراحی و رنگ آمیز اجرا شود که پیش بینی این مهم شده است.

توسعه تولید متمرکز

با توجه به فضای توسعه، طرح توجیهی کارگاه بافت جدید شرکت فرش با ۲۰۰ بافنده با هدف افزایش تولید، توسعه فروش و برندسازی تدوین شده است. با توجه به جدول زمانبندی در این طرح و همچنین روند رو به رشد کیفی و کمی تولیدات شرکت، پیش بینی می شود در سال ۹۷ طرح توسعه تولید متمرکز قابل اجرا باشد.

توسعه بخش مشارکت و فروش به صورت امانی

در این طرح اصلاح قرارداد با شریک فعلی و بررسی و شناسایی بهتر شرکای تجاری با هدف کمک به طرح بهبود، فروش، صادرات و نهایتا برندینگ دیده شده است

طراحی، رنگرزی، بخش تکمیلی و مواد اولیه

توسعه واحد طراحی، رنگرزی، راه اندازی بخش تکمیلی و تامین مواد اولیه که از نیازهای اصلی شرکت در راستای تولید می باشد می تواند بار سنگینی از هزینه های اولیه را کاهش دهد.
– در حوزه طراحی آموزش یک نیروی طراح با مهارت بالا در گرافیک (برای طراحی طرح های مدرن در طرح بهبود تولید) و رنگشناسی در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.
– در بخش رنگرزی با توجه به اینکه شهر مشهد به لحاظ رنگرزی به خصوص رنگرزی طبیعی وضعیت مطلوبی را ندارد توسعه فضای مناسبتر و حرکت به سمت رنگرزی کاملا طبیعی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد که علاوه بر رفع نیازهای شرکت، جوابگوی نیاز سایر همصنفان نیز باشد.
– تامین مواد اولیه نیز بصورت کلی و نیز واردات از مبدا منجر به کاهش هزینه های خرید مواد اولیه می شود ضمن اینکه فروش مواد اولیه به تولیدکنندگان داخلی خود می تواند یک راه درآمد زایی برای شرکت باشد. قبل از شروع دوره جدید بافت بررسی های لازم انجام خواهد شد.

Buy now